ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ

Πράξη 5η

Στους Λιαπάδες και στο γραφείο του διευθυντή του γυμνασίου Λιαπάδων κ. Νικολάου Σκολαρίκη σήμερα 03-05-2022 ημέρα Τρίτη και ώρα 12:15 συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης των γραπτών προσφορών που έχουν κατατεθεί στο σχολείο για τη διοργάνωση της εκδρομής των μαθητών του σχολείου στο Ναύπλιο και την Πάτρα σύμφωνα με την προκήρυξη που έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Κέρκυρας από τις 18-04-2022. Η επιτροπή που συγκροτήθηκε με την υπ’ αριθμόν 4/03-05-2022 πράξη του Διευθυντή, αποτελείται από το διευθυντή του σχολείου κ. Νικόλαο Σκολαρίκη ως πρόεδρο και τις κ.κ.1. Ζάγουρα Ελένη εκπ/κο κ λ. ΠΕ11 και 2. Μάζη Νικολέττα εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ως μέλη.

Στο σχολείο έχουν κατατεθεί εμπρόθεσμα τρείς φάκελοι με προσφορές οι εξής:

1. Από το Γραφείο Γενικού Τουρισμου “Anthea Tours”ένας φάκελος με δύο προσφορές:

α) Για τρείς διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο “Galaxy” 3* στο κέντρο της Πάτρας με τιμή 167 ευρώ ανά μαθητή και 5.010 συνολικά για 30 μαθητές και 5 συνοδούς

β) Για τρείς διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο “Mediteranee” 2* στο κέντρο της Πάτρας με τιμή 147 ευρώ ανά μαθητή και 4.410 συνολικά για 30 μαθητές και 5 συνοδούς .

1. Από το Τουριστικό Γραφείο “Pyrgi Travel”ένας φάκελος με μια προσφορά την εξής: Για δύο διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο “Panorama Hotel” 4* στο Τολό Ναυπλίου και μία στο ξενοδοχείο “Galaxy” 3* στο κέντρο της Πάτρας με τιμή 154 ευρώ ανά μαθητή και 5.236 ευρώ συνολικά για 34 μαθητές και 5 συνοδούς.
  1. Από το Τουριστικό Γραφείο “IQ Holidays Εξυπνες Διακοπέςένας φάκελος με τρείς προσφορές τις εξής:

α) Για δύο διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο “Flisvos Hotel” 3* στο Τολό Ναυπλίου και μία διανυκτέρευση στο ξενοδοχείο “Long Beach Hotel” 4* στο Λογγό Αιγίου με τιμή 220 ευρώ ανά μαθητή

β) Για δύο διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο “Kinq Minos Hotel” 4* στο Τολό Ναυπλίου και μία διανυκτέρευση στο ξενοδοχείο “Long Beach Hotel” 4* στο Λογγό Αιγίου με τιμή 230 ευρώ ανά μαθητή

γ) Για δύο διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο “Liberty Hotel” 4* στο Ναύπλιο και μία διανυκτέρευση στο ξενοδοχείο “Long Beach Hotel” 4* στο Λογγό Αιγίου με τιμή 275 ευρώ ανά μαθητή

Ελάχιστο συνολικό κόστος εκδρομής ανάλογα με το πακέτο 6.380 έως 7.975 ευρώ

Κατόπιν διαλογικής συζήτησης η επιτροπή αποφάσισε να αποκλείσει

α) τις προσφορές του Γραφείου Γενικού Τουρισμού “Anthea Tours”γιατί δεν πληρούν τις προδιαγραφές της προκήρυξης και συγκεκριμένα δύο διανυκτερεύσεις στην περιοχή του Ναυπλίου και

β) τις προσφορές του Τουριστικού Γραφείου “IQ Holidays Εξυπνες Διακοπέςλόγω κόστους

και να επιλέξει την προσφορά του Τουριστικού Γραφείου “Pyrgi Travel”λόγω του ότι ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές της προκήρυξης και προσφέρει την καλύτερη τιμή.

Για το λόγο αυτό έγινε η πράξη και υπογράφεται ως εξής:

Ο  Πρόεδρος                                                                         Τα μέλη

Νικόλαος Σκολαρίκης                                                           Ζάγουρα Ελένη

Μάζη Νικολέττα